Generali Sigorta Seyahat Sağlık Sigortası

Sigorta Şirketlerini Karşılaştır, En Ucuz Seyahat Sağlık Sigortası Hesapla

Hemen Seyahat Sigortası Teklifi Al

Generali Seyahat Sağlık Sigortası

İster ABD vizesi ister Schengen vizesi için olsun iş veya tatil amacıyla gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde vize ön onayı koşulunun yerine getirildiği ve olası kazalara karşı yurtdışındaki tedavi masraflarınızı karşılayan sağlık sigortalarıdır.

Seyahat Sağlık Sigortanızı seyahate başlamadan önce yaptırmanız gereklidir. Seyahat sigortası başlangıç tarihiniz ülke sınırlarından pasaportunuz ile çıkışınız onaylandığı an başlayıp, ülkeye pasaportunuz ile girişiniz onaylanana kadar devam etmektedir.

Seyahat Sigortası Teminatları

  • Ayakta, yatarak tedavi

  • Cenaze nakli

  • Sigortalının tıbbi nedenlerle nakli veya seyahati

  • Tıbbi danışma

  • Refakatçi nakli

  • Gerekli ilaçların sevki

  • Acil mesajların iletilmesi

  • Tıbbi seyahat bilgi hattı

Seyahat Sigortası Teminat Limitleri 2019

Seyahat sigortası teminat limitleri ayakta ve yatarak tıbbi tedavi, cenaze nakli ve sigortalının tıbbi nedenlerle nakli veya seyahati teminatları için 30 bin Euro olarak belirlenmiştir.

Generali Sigorta Seyahat Sigortası Poliçe İptali ve Değişikliği

Seyahat sigortası yapılması zorunlu olan sağlık poliçelerinden olduğu için zorlayıcı bir neden olmadığı sürece iptali söz konusu değildir. Eğer seyahatin iptali söz konusu ise seyahat poliçesi iptal edilmektedir. Seyahat sigortası iptal belgesi ve talebinizi belirten yazıyı Generali Sigorta’ya bildirmeniz durumunda poliçenizle ilgili değişiklik ve iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahat Sigortası Süresi

Seyahat sigortası yaptırırken yurt dışında bulunacağınız tarihlerin 1 gün öncesi ve 1 gün sonrası olarak düzenlemeniz yeterli olacaktır. Seyahatinizi vize isteyen ülkelerden herhangi birinde gerçekleştirecekseniz; seyahat sigortası yaptırmanız zorunludur.

Seyahat sağlık sigortalarında herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Yalnızca 17 yaş ve altında bulunan henüz reşit olmamış kişiler sigortalarını ebeveynleri ile yaptırmak zorundadır.

Erasmus seyahat sigortaları yurt dışındaki eğitimlerinize özeldir. Poliçe süreleri kişinin eğitim sürecine bağlı olarak 3 ay, 6 ay ve 1 yıl gibi sürelerle yapılmaktadır.

Seyahat Sigortası Gerekli Evraklar

Seyahat sağlık sigortası satın almanız için herhangi bir belgeye ihtiyacınız bulunmamaktadır. Seyahat tarihleriniz, seyahat edeceğiniz ülke ve TCKN ile sigorta poliçenizi yaptırabilirsiniz.

Seyahatiniz ertelenmesi durumunda sigortacınızla iletişime geçerek, poliçenize ait seyahat tarihlerinin değiştirilmesini veya seyahatin iptal olması durumunda da poliçenin iptalini talep edebilirsiniz.

Generali Sigorta Seyahat Sigortası Fiyatları

 

Schengen Ülkeleri

Tüm Dünya

1-8 gün

4.50€

5.50€

9-15 gün

5.80€

8€

16-31 gün

8.00€

10€

32-62 gün

12€

15€

63-92 gün

18€

25€

93-181 gün

25€

30€

182-365 gün

30€

35€

--}}