Konut Sigortası

Sigorta Şirketlerini Karşılaştır, En Ucuz Trafik Sigortasını Hesapla

Hemen Konut Sigortası Teklifi Al

Konut sigortası bina ve daire içinde yer alan eşyalarını güvence altına almaktadır. Binanın teminatı ile sabit tesisatlar da sigorta kapsamı içerisine girmektedir. Konut sigortasını sadece eviniz için değil aynı zamanda iş yeriniz, belirli aralıkla ziyaret ettiğiniz yazlığınız veya dağ eviniz için de kullanabilirsiniz.

Konut Sigortası Zorunlu mu?

Konut sigortası, kişinin isteğine göre yaptırabileceği yani DASK gibi zorunlu olmayan sigortalardır. Konut sigortalarının kapsam ve ücretleri bulunduğunuz bölgenin deprem riskine göre farklılık gösterebilir. Bunun yanı sıra dairenin bulunduğu kat sayısı, binanın kat sayısı, binanın yapı tarzı da fiyatları etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Konut Sigortası Bedelinin Kapsamı

 1. Bina sigorta bedeli,
 2. Eşya sigorta bedeli,

Sigorta kapsamı daire içerisinde bulunan eşyaların değerine göre değiştirebilir.

Teminatlar 3 farklı gruba ayrılmıştır. Bu teminatlar aşağıdaki gibidir:

 1. Grup Teminatları:
  • Yangın,
  • İnfilak,
  • Yıldırım,
  • Yangın ve sonrasında oluşabilecek duman, buhar ve hararet,
 2. Grup Teminatları:
  • Duman,
  • Yer kayması,
  • Deprem ve yanardağ püskürmesi,
  • Fırtına,
  • Dolu,
  • Kar,
  • Sel ve su baskını
 3. Grup Teminatları:
  • Terör,
  • Deniz taşıtlarının çarpışması,
  • Kara taşıtlarının çarpışması,
  • Hava taşıtlarının çarpışması,
  • Enkaz kaldırma çalışmaları,
  • Grev ve lokavt,

Konut Sigortası Ek Hizmetler

 1. Sigortalı olan daire içerisinde bulunan misafirlerin eşyaları,
 2. Binanın tesisatına ait hırsızlık,
 3. Teminat altına alınan hallerden birinin gerçekleşmesi durumunda sigortalının uğrayacağı kira kaybı,
 4. Teminat altına alınan hallerden birinin gerçekleşmesi durumunda sigortalı konutun uğrayacağı hasar ile sigortalının evini kaybetmesi sonucunda oluşacak olan maddi kayıplar,
 5. Taşınabilir olanlar hariç sigortalının evindeki elektronik eşyalarda yaşanacak problemler,
 6. Konut içerisinde bulunan eşyalarda aniden meydana gelecek olan hasarlar,
 7. Bina teminatı bulunmayan kiracılar için binada yapılacak olan boya, badana ve tadilat işlemleri,
 8. Hukuksal koruma,
 9. Ferdi kaza,
 10. Asistans,

Teminat Dışında Kalan Haller

 1. Her türlü savaş olayları, yabancı düşman hareketleri, istila, saldırı ve çarpışma,
 2. Yangın çıkarmaksızın eşyalarda meydana gelebilecek olan alevlenme, kavrulma veya kendi kusurları sebebiyle meydana gelen zararlar,
 3. Sigorta başladığı an hasar alan ve sigorta süresince bu hasar devam ederken aynı ürünün kullanılmaya devam etmesi ile oluşacak olan zararlar,
 4. Sigortalının kendisi veya birlikte yaşadığı kişiler tarafından kasten verilen zararlar,

Sigorta Süresi

Poliçede aksi belirtilmediği sürece (dilerseniz sigortanın başlama ve bitiş süresini sözleşmede netleştirebilirsiniz) sigorta öğle vakti 12.00’da başlar ve öğle vakti 12.00’a kadar devam eder. Poliçe süresi 1 yıllıktır. Evden ayrılmanız evin satışını gerçekleştirmeniz durumunda dilerseniz poliçeden vazgeçebilirsiniz.

2019 Konut Sigortası Fiyatları

Konut sigortası ile hem binanızı hem de eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz.

Kiracılar da konut sigortası yaptırabilir. 2019 Konut Sigortası fiyatları poliçenizin teminatlarına ve limitlerine göre değişiklik göstermektedir. Konut sigortasını belirli indirimler ile çok uygun fiyatlara satın alabilir ve kredi kartına taksitli ödeyebilirsiniz.

En Uygun Konut Sigortası

Konut sigortası, bina ve isteğe bağlı olarak alacağınız ek teminatlar ile evin içinde yer alan eşyaları güvence altına almaktadır. Herhangi bir kazanın yaşanması durumunda çoğunlukla evin içindeki eşyalar zarar görmektedir. Bu nedenle eşyaları da kapsamına alan bir sigorta poliçesi yaptırmalısınız.

En uygun konut sigortası poliçesine sahip olmak için öncelikle tüm bilgilerinizi sigortacınızla paylaşmalısınız. Evinizin ihtiyaçları, beklentileriniz, ek teminatların limitleri sigorta poliçe primlerinizi etkilemektedir.

En uygun konut sigortası poliçesi için Sigortaliyo.com’a başvurabilirsiniz. Sigortaliyo.com acenteleri konut sigortası fiyat ve teminat bilgileri hakkında detaylı bilgi almanıza yardımcı olmaktadır. Bilgilendirme sonrasında en doğru poliçeyi satın alabilirsiniz. 

Konut Sigortası Ne İşe Yarar?

Konut sigortası satın alırken bulunduğunuz bölgenin değişen iklim koşulları sonucunda ortaya çıkacak olan riskleri, depremleri, dikkatsizlik sonucu çıkan yangınları ve son zamanlarda artan hırsızlıklara karşı tam güvence için sağlayacak teminatları seçmelisiniz.

Beklenmedik kazaların konutunuza vereceği hasarlar, ortalama konut poliçesi priminden çok daha yüksek olacaktır. Konutunuzu sigortalayarak konutunuzun özelliklerine göre değişen primler ile evinizi ve eğer isterseniz ek teminatlar ile eşyalarınızı da teminat altına alabilirsiniz.

Konut Sigortası Zorunlu mu?

Eviniz için yaptırabileceğiniz 2 çeşit sigorta bulunmaktadır. Birincisi; kanunlar tarafından yapılması zorunlu tutulan Zorunlu Deprem Sigortasıdır. Diğeri ise genellikle banka kredisi alacağınız zaman yaptırmanız gerekecek konut sigortalarıdır.

Zorunlu Deprem Sigortası, daha önce yaşanan büyük depremler sonrasında devlet tarafından kanunla yapılması zorunlu tutulan ve DASK tarafından yapılan sigortalardır. DASK sigortanızın olmaması durumunda evinize elektrik bile bağlatamıyorsunuz.

Konut sigortaları ise normal koşullarda yapılması zorunlu olmayan sigortalar arasında yer almaktadır. Fakat konut kredisi kullanılacak durumlarda istediğiniz sigorta şirketi ya da bankadan konut sigortası poliçesi satın alabilirsiniz.

--}}