Aksigorta

Aksigorta, bireysel ve kurumsal müşterilerine hizmet vermek amacıyla 1960 yılında başlamıştır. Sağlık, kasko, işyeri paketinden sorumluluk sigortalarına kadar pek çok alanda hizmet sunan Aksigorta, şu anda 700 çalışanı, 10 bölge müdürlüğü, 2.500’i aşkın bağımsız acentesi, 990 Akbank şubesi, 69 broker ve 3.600 anlaşmalı kurum ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Aksigorta Ürünleri

Aksigorta Trafik Sigortası

Aksigorta trafik sigortası ile sigortalı aracın kazaen diğer araç ve araçtaki sürücülere vereceği zararları, poliçe dahilinde önceden belirtilmiş olan limitler doğrultusunda karşılamaktadır. Trafik sigortası teminatları ruhsatta yazmak koşuluyla Hazine Müsteşarlığı’nın belirlediği kurallar dahilinde belirlenmektedir.

Aksigorta Kasko

Aksigorta kasko sigortası ile aracınızla yapacağınız kazalar, çalınma, yolda kalma, doğal felaketler, anahtar çalınması, yanlış akaryakıt dolumu gibi durumlarda sizi ve aracınızı teminat altına almaktadır. Aksigorta kasko sigortası ile araç, şoför, araçtaki kişisel eşyalar ve karşı taraftaki araca vereceğiniz maddi ve bedeni zararlar güvence altına alınmaktadır.

Aksigorta DASK

Türkiye’de yapılması zorunlu olan, depremin ve deprem sonucu yaşanabilecek hasarları garanti altına alan Aksigorta Zorunlu Deprem Sigortası ile binanız güvence altında. 2012 yılında yürürlüğe giren Afet Sigortaları Kanunu gereğince evinizin elektrik ve su aboneliğinin oluşturulabilmesi için DASK sigortası yapılmalıdır.

Aksigorta Seyahat Sağlık Sigortası

Aksigorta, yurtdışı seyahatlerinizde karşılaşacabileceğiniz olumsuz durumlara (hastalık ya da yaralanma) karşı tedavi ve ilaç masraflarınızı karşılayacak kapsamlı teminatlar ile sağlığınızı güvence altına almaktadır.

Aksigorta Sağlık Sigortası

Aksigorta özel sağlık sigortası ile kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını güvence altına alabilirsiniz. Aileniz ve kendiniz için en uygun sağlık sigortası poliçesine sahip olarak dilediğiniz doktor ve ya da sağlık kurumunu seçebilirsiniz.

Aksigorta Hakkında

1960 yılında faaliyetlerine başlayan Aksigorta, 1961 yılında ilk sigorta poliçesini kesmiştir. 1965 yılında Adana’da ilk sigorta acentesi açılmış, 1981 yılında ise banka sigortacılığına geçiş yapılmıştır. Aksigorta ilk online poliçesini 1983 yılında tanzim etmiştir. 1989 yılında Aksigorta’nın tüm bölge müdürlükleri online çalışmaya başlamıştır. Ekim 1996’da Türkiye’de bir ilk gerçekleştirilerek dünyada oldukça az sayıda bulunan tamamen Türk teknolojisi ile inşa edilmiş Yangın ve Deprem Eğitim Merkezi’ni hizmete açmıştır. Aynı zamanda ilk internet sitesi devreye girmiştir. 1 Kasım 2007 tarihinde Ak Emeklilik AŞ. Aviva Hayat ve Emeklilik A.Ş. ile birleşerek AvivaSA Emeklilik ve Hayat AŞ adı altında birleşmiştir. Aksigorta 2013 yılını ödüllerle dolu geçirdi. Hayata Devam Türkiye projesi, sosyal sorumluluk projeleri “En iyi proje” ödülüne layık görüldü ve SABRE ödülü ile 2013 Uluslararası İş Ödüllerini’nin kazananı oldu. Proje aynı zamanda Great Place to Work tarafından “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2013” yarışmasında başarı ödülü almıştır.

Aksigorta sektördeki imkanlarını ve tecrübesini müşterilerine doğru çözümler sunmak olumlu bir deneyim yaşatmak için kullanmaktadır. Aksigorta 2011 yılında Ageas ile yaptığı anlaşma sonrasında %36 hisseye sahip olmuştur. Şu anda Sabancı Holding %36, Ageas %36 geriye kalan %28’lik hisse ise İMKB ulusal pazarda işlem görmektedir.

Aksigorta İletişim

Aksigorta Genel Müdürlük: Poligon Caddesi, Buyaka 2 Sitesi, No:8 Kule:1 Kat:0-6

       Ümraniye/İstanbul

Aksigorta Genel Müdürlük Telefon: +90 (216) 280 88 88

Aksigorta Müşteri Hizmetleri Telefon: 444 27 27

--}}