Allianz Sigorta

Allianz Sigorta Ürünleri

Müşterilerinin tüm sigorta ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde geniş ürün yelpazesine sahip olan Allianz hem bireysel hem de kurumsal sigorta ürünleri sunmaktadır.

Allianz Trafik Sigortası

Karayolları Genel Müdürlüğü’nce her türlü motorlu taşıt sahibinin yaptırmakla yükümlü olduğu, bir kaza olması durumunda sigorta sahibinin hukuki sorumluluğunu güvence altına alan sigortalardır.

Allianz Kasko Sigortası

Aracınızın başına gelebilecek risklere karşı trafik sigortasının karşılamadığı hasarları güvence altına alabileceğiniz sigortalardır.

Allianz Seyahat Sigortası

Yurtdışına gerçekleştireceğiniz seyahatleriniz sırasında aniden meydana gelebilecek, poliçede belirtilen teminatlar kapsamındaki sağlık risklerine karşı sizi korumayı amaçlayan sigortalardır.

Allianz DASK

Deprem ve deprem sonucu oluşacak infilak, yangın, yer kayması vb. Hasarların binanızda meydana getireceği hasarları, sigorta bedeline kadar koruma altına alan sigortalardır.

Allianz Ferdi Kaza Sigortası

Standart süresi en fazla bir yıl olan fakat sigortalının isteğine bağlı olarak sürenin uzatıp kısaltılabildiği, sigorta süresi boyunca aniden uğrayacağınız kazalara karşı maddi teminat sunan sigortalardır.

Allianz Sigorta Hakkında

Faaliyetlerine 1923 yılında İtalyan Sigorta şirketi RAS’ın Şark Sigorta’yı kurmasıyla başlayan Allianz, ilk olarak yangın ve nakliyat branşında hizmet vermeye başlamıştır. 1974 yılında Koç Holding bünyesine girdikten sonra Türkiye’nin ilk paket sigortası ürünlerini hizmete sunmaya başladı. 1998’de Şark Hayat ve Sigorta Koç Allianz Hayat Sigorta olarak isim değişikliğine gitmiş ve 2008 yılında Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş olarak ismini değiştirmiştir.

Allianz Sigorta 2011 verilerine göre en yüksek teknik karı elde eden şirketlerden biri olmuştur. 2015 yılında hayat sigortalarının küçülen pazar payına rağmen ilk 9 ay toplam gelirini %3,5 oranında artırmayı başarmıştır. 2017 yılını sigorta sektörünün lideri olarak tamamlamış olan Allianz, 2018 yılının ilk yarısında 5,2 milyar Türk Lirası prim ve katkı payı üreterek 480 milyon Türk lirası kar elde etmiştir.

Allianz Sigorta İletişim

Allianz Genel Müdürlük: Allianz Tower

                         Küçükbakkalköy Mah, Kayışdağı Cad.

                         No:1 34750 Ataşehir/İstanbul

Allianz Müşteri Hizmetleri: 0850 399 99 99

--}}