Anadolu Sigorta

Anadolu Sigorta

Anadolu Sigorta yangın, nakliyat, kaza, mühendislik, tarım, hukuksal koruma, ferdi kaza, sağlık ve kredi branşlarında yani hayat dışındaki tüm branşlarda yurt çapında yaklaşık olarak 2.500 acentesi ile faaliyet göstermektedir. Acentelerinin hizmetlerine ek olarak aynı zamanda Türkiye İş Bankası’nın tüm şubeleri, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Arap Türk Bankası, Alternatifbank, Albaraka Türk Katılım Bankası ve Finansbank şubeleri Anadolu Sigorta acentesi olarak faaliyet göstermektedir.

Anadolu Sigorta Ürünleri

Anadolu Sigorta Trafik Sigortası

Trafik sigortası üçüncü kişilere verilecek olan zararlar karşısında ortaya çıkacak olan maddi kayıplarınızı teminat altına almaktadır. Anadolu Hizmet Trafik ile 7 gün 24 saat, nerede olursanız olun herhangi bir kaza ya arıza durumunda Anadolu Sigorta müşteri hizmetlerini arayarak destek isteyebilirsiniz.

Anadolu Sigorta Kasko Sigortası

Herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalının iradesi dışında araç hareket halindeyken ya da duruurken hasar uğraması, çalınması, yanması ve kaza gibi durumlarda sigortalıya hasar ödemesi yapılarak, sigortalının finansal kayıplarını önlemeyi amaçlamaktadır. Anadolu Hizmet Kasko ile nerede olursanız yaşayacağınız kaza ya da arıza durumunda Anadolu Sigorta müşteri hizmetlerini 7 gün 24 saat boyunca arayabilirsiniz.

Anadolu Sigorta DASK

Anadolu Sigorta DASK poliçesi ile depremin doğrudan neden olacağı maddi zararlar ile deprem sonucunda meydana gelecek yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının size ve sevdiklerinize vereceği zararları güvence altına almaktadır. Resmi Gazete’de yayımlanan Afet Sigortaları Kanunu gereğince 2000 yılından itibaren binalarda Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmak zorunludur.

Anadolu Sigorta Seyahat Sigortası

Türk vatandaşlarından vize isteyen ülkelere yapılacak olan seyahatlerinizde bagajın kaybolmasından, zarar görmesi çalınması veya gecikmesine kadar yaşanabilecek tüm riskler teminat altına alınmaktadır. Anadolu Sigorta Yurt Dışı Seyahat Sigortası ile tatiliniz sırasında beklenmedik risklere karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

Anadolu Sigorta Ferdi Kaza Sigortası

Anadolu Sigorta Ferdi Kaza Sigortası ile kaza sonucu ölüm, sürekli sakatlık, tedavi masrafları ve gündelik tazminat teminatı ile başınıza gelebilecek ani ve harici olayların sonucundaki bedensel zararları koruma altına alabilirsiniz.

Anadolu Sigorta Sağlık Sigortası

Anadolu Sigorta Sağlık Sigortası ile dilediğiniz doktor ya da sağlık kurumunu seçerek, en kaliteli sağlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Sigortalının bir hastalık sonucu ortaya çıkacak ayakta veya yatarak tedavi masrafları sağlık sigortası poliçesi ile karşılanmaktadır.

Anadolu Sigorta Hakkında

Anadolu Sigorta hayat dışındaki bütün branşlarda sigorta ve reasürans faaliyetlerinde işlemler yapmaya devam etmektedir. Anadolu Sigorta 1 Nisan 1925’te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün girişimi ve Türkiye İş Bankası’nın öncülüğünde kurulmuştur.

1973 yılında Türkiye’de paket sigorta sistemini başlatarak, 17 farklı güvenceyi bir arada veren Mavi Sigorta poliçesini ilk kez Anadolu Sigorta tarafından satışa sunuldu.

1986 yılında Türkiye’de Sigortacılığa yeni bir branş olarak “Elektronik Cihaz Sigortası” poliçelerini üretmeye başladı. 1991 yılında hayat branşı Anadolu Sigorta bünyesinden çıkarılarak, Anadolu Hayat Sigorta şirketine devredildi. 2001’den 2007’ye kadar prim üretimlerinde kesintisiz sektör birincisi olan Anadolu Sigorta 2007 yılında toplam prim üretiminde 1 milyar ABD dolarını geçen Türkiye’deki ilk sigorta şirketi olmuştur. 2013 yılında Genel Müdürlük binasını Kavacık’a taşıyarak; yeni modern binalarında sigorta faaliyetlerine devam etmektedir.

1 Nisan 1925’ten itibaren her zaman müşteri memnuniyetini, ürünlerini sürekli iyileştirmeyi ve geliştirmeyi amaç edinmiş olan Anadolu Sigorta, ilk olarak Aralık 2004’te ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesi almıştır. Nisan 2018’de yeni versiyon olan ISO 9001:2015 standartlarına göre Kalite Yönetim Sistemi belgesi yenilenmiştir. 2004’te düzenli yapılan kalite denetimlerinde herhangi bir uygunsuzluğa rastlanmamış ve Kalite Yönetim Sistemi belgesinin devamlılığı sağlanmıştır.

Anadolu Sigorta İletişim

Anadolu Sigorta Genel Müdürlük Adresi : Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Kavak Sokak,

                                                           No:31 34805 Kavacık / İstanbul

Anadolu Sigorta Genel Müdürlük Telefon: 0850 744 0 744

Anadolu Sigorta Müşteri Hizmetleri: 0850 724 0 850

--}}