Genel Bilgiler

Neden sigortaliyo.com'a üye olmalıyım?
sigortaliyo.com ile çalışmak istiyorum, nasıl çalışabilirim?
Acente profili nedir?
Sigorta teklifi almak isteyen müşterilere nasıl ulaşabilirim?
Acente listeniz var mı? Ben acente olarak bu listeye nasıl katılabilirim?
sigortaliyo.com'a reklam vermek istersem nasıl reklam verebilirim?
sigortaliyo.com'da öncelik sıralaması var? Daha öncelikli teklif verebilmek için ne yapmam gerekir?
sigortaliyo.com'da nasıl teklif rekabeti yapabilirim?
Kendi acentemi diğer acentelerden daha öne nasıl çıkartabilirim?
En düşük teklif her zaman kazanır mı?
Sisteme üye olan acenteler vergi ödüyorlar mı?
Müşteriler teklif toplama süresi olan 24 saat bitmeden bir acente seçebilir mi?
Teklif talebinde bulunan bir müşteriye teklifi iletmek için ne kadar sürem var?

Neden sigortaliyo.com'a üye olmalıyım?

Sigortaliyo.com, sigortaya ihtiyacı olan bireysel ve kurumsal müşterileri sizinle buluşturuyor. sigortaliyo.com'da kullanılan sistem sadece sizin acente servisinize ihtiyacı olan bir müşteri olduğunda size haber verdiği için, reklamdan çok daha etkili ve düşük maliyetli bir pazarlama yöntemidir. Sigortaliyo.com'da profil açmak ve size uygun iş taleplerini görmek ücretsizdir. Ayrıca acentenizin tanıtımını yapabileceğiniz özel profil tanıtım web sayfası da bedava!

sigortaliyo.com ile çalışmak istiyorum, nasıl çalışabilirim?

Sigortaliyo.com, sigorta acentelerinin pazarlama veya reklam harcaması yapmadan sigorta arayan müşterilere kolayca ulaşabildikleri ve sigorta tekliflerine cevap verebildikleri bir platformdur. Sigortaliyo.com, sigorta teklifi taleplerinin sigorta acenteleri ile platform üzerinden paylaşır. Sigorta acentelerinin lokasyonu, profil bilgileri, daha önce verdikleri sigorta tekliflerindeki başarı oranları ve tamamladıkları teklif / poliçelerde müşteriyi memnun etme oranları gibi değişkenler acentenin verdiği teklif adetlerini etkileyebilir. sigortaliyo.com'da teklif verdikten sonra başarılıyorumlar aldıkça, başarılı bir online acente profili oluşturur ve daha fazla teklif verme ve poliçe yapma şansı yakalarsınız.
Anasayfamızdaki “ÜYE OL" butonuna tıklayarak ücretsiz üye olabilir ve acente profilinizi oluşturabilirsiniz. Dilerseniz daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilir, sormak istediğiniz konularda [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Acente profili nedir?

Acente profili, acentenizle ilgili detayları potansiyel teklif almak isteyen müşterilerinize tanıtmanızı sağlayan sayfadır.
Acente profili hem sigortaliyo.com'un size en uygun müşterileri bulmasını hem de sizden teklif almak isteyen müşterilerin acenteniz hakkındaki bilgilere en hızlı ve en kolay şekilde ulaşmasını sağlar.
Acente profili oluşturmak ücretsiz olup yapmanız gereken anasayfamızdaki “ÜYE OL" butonuna tıklayarak ücretsiz üye olmak !

Sigorta teklifi almak isteyen müşterilere nasıl ulaşabilirim?

Sigortaliyo.com üzerinden oluşturulan sigorta teklif talepleri sistemde açık olarak görüntülenmekte olup, müşterilerin teklif talep formunda paylaştıkları bilgileri acentelerimizle sigortaliyo.com platformu üzerinde paylaşıyoruz.
Sigorta teklif talebinde bulunan müşterilerimizin girdiği bilgileri görüntülemek içinsisteme giriş yaparak sigorta teklifinizi talep sahibi müşterimize iletebilirsiniz. Talepler, en fazla 5 acentenin teklif verme talebinde bulunmasından sonra aotomatik olarak kapanmaktadır. Teklif taleplerini kaçırmamak için en kısa sürede sisteme giriş yapıp teklif vermeniz gerekmektedir.
Henüz üye olmadıysanız, Anasayfamızdaki “ÜYE OL" butonuna tıklayarak ücretsiz üye olabilir ve acente profilinizi oluşturabilirsiniz. Dilerseniz daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilir, sormak istediğiniz konularda [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Acente listeniz var mı? Ben acente olarak bu listeye nasıl katılabilirim?

sigortaliyo.com platformu üzerinden hizmet veren sigorta acentelerini lokasyon ve acente özelliklerine göre “Yakınımdaki Acenteler” sayfasında sıralıyoruz. Bu sayfada sigortaliyo.com'da profili olan acentelerimizi müşterilerimizin bulunduğu lokasyona göre sıralıyor ve müşterilerimizin isterlerse bu acentelere ulaşmasını sağlıyoruz.
Ancak sigortaliyo.com'un bir acente listesinden çok daha fazlası olduğunu unutmayın ! Müşterilerin sizi aramasını beklemeden siz de teklif isteyen müşterilere ulaşabilir ve anında teklif verebilirsiniz. Anasayfamızdaki “ÜYE OL" butonuna tıklayarak ücretsiz üye olabilir ve acente profilinizi oluşturabilirsiniz. Dilerseniz daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilir, sormak istediğiniz konularda [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

sigortaliyo.com'a reklam vermek istersem nasıl reklam verebilirim?

Sigortaliyo.com olarak platform üzerinde reklam almıyoruz. Platform üzerinden sigorta teklifi isteyen müşterilerimize teklif iletip kazandığınız takdirde, reklamdan çok daha etkin geri dönüşler alabilirsiniz. Biz sizin için internet ve diğer platformlarda reklam veriyor, sizin reklam harcaması yapmadan müşterilere ulaşmanızı sağlıyoruz.

sigortaliyo.com'da öncelik sıralaması var? Daha öncelikli teklif verebilmek için ne yapmam gerekir?

sigortaliyo.com üzerinden teklif almak isteyen müşteriler sistem üzerinde otomatik olarak listelenmektedir. Bu liste üzerinden seçtikleri müşterilere teklif vermek isteyen acenteler arasında herhangi bir öncelik sıralaması bulunmamaktadır. Her teklife maksimum 5 acente teklif verebilir. 5 teklif alındıktan sonra o teklif talebi otomatik olarak kapanır.
Bu aşamada kazanım oranınızın artması için tamamladığınız işlerde müşteri memnuniyetini sağlamanız, teklif verdikten sonra müşterilerin seçim aşamasında sizi tercih etmesini sağlar.

sigortaliyo.com'da nasıl teklif rekabeti yapabilirim?

Sigortaliyo.com üzerinden iletilen teklif taleplerine tüm üye acentelerimiz platform üzerinden ulaşabilirler. Teklif detaylarını öğrendikten sonra en hızlı şekilde verebildiğiniz en iyi fiyat teklifini sunmanız teklifi kazanma şansınızı da arttıracaktır.
Teklif verdikten sonra teklifi kazanmanız durumunda poliçeyi müşterinin talebine göre hazırlayıp ilettikten sonra, olumlu değerlendirmeler almanız halinde güvenilir bir acente profili olursunuz. Pozitif yorum sayınız ne kadar fazlaysa o kadar fazla iş alırsınız. Verdiğiniz tekliflerde daha az pozitif yorumu olan acentelerle karşılaştırıldığınızda işi kazanma olasılığınız yükselir. Böylece rekabette daha ön sıralara geçersiniz.

Kendi acentemi diğer acentelerden daha öne nasıl çıkartabilirim?

Sigorta teklifi isteyen müşteriler, çalışmak istedikleri acenteyi seçmeden önce acente profil sayfasında sigorta konusundaki deneyimini nasıl açıkladığına, acentenizi tanıtan fotoğraflara, yasal belgelerinize ve benzeri yetkinlik belgelerine önem vermektedir. Hepsinden önemlisi değerlendirme puanınız ile aldığınız yorumları dikkate almaktadırlar.
Profilinizi geliştirerek ve detaylandırarak kendi acentenizi diğer acentelerden farklılaştırabilirsiniz.

En düşük teklif her zaman kazanır mı?

Sigorta teklifi arayan müşterilere sunabileceğiniz en iyi teklifi göndermeniz önemlidir. Ancak müşterilerimiz, kendilerine en uygun sigorta teklifinin içeriği ile birlikte acentenize ait değerlendirmeyi, acente profil sayfanızın içeriği ve aldığınız yorumlar gibi pek çok etkeni inceleyip tüm bilgileri göz önüne alarak yapmaktadırlar.

Sisteme üye olan acenteler vergi ödüyorlar mı?

Platforma üye olan acentelerimiz, diğer tüm vatandaş ve vergi mükellefleri ile aynı kanuni sorumluluk ve yükümlülüklere tabidir. Kanunun gerektirdiği tüm vergileri ödeme sorumluluğu üye acentelere ait olup, sigortaliyo.com'un acenteleri bu konuda denetleme ve yaptırım uygulama yükümlülüğü ve yetkisi bulunmamaktadır.
Ancak sigortaliyo.com üzerinden verdiği hizmetin vergisini ödemeyerek haksız rekabet yaratan hizmet verenler hem sigortaliyo.com'a hem de platforma üye olan tüm acentelere zarar vermektedir. sigortaliyo.com olarak tüm kullanıcılarımızdan isteğimiz, kanunlara uymaları, vergilerini ödemeleri ve haksız rekabet yaratan davranışlardan uzak durmalarıdır.

Müşteriler teklif toplama süresi olan 24 saat bitmeden bir acente seçebilir mi?

Evet, müşterilerimiz 24 saat olmadan önce istedikleri acenteyi seçebilir. Bu yüzden teklif isteyen müşterilerimiz ilettikleri teklif talepleri arasından teklif vermek istediklerinizi en kısa sürede seçerek teklifinizi iletip talep sahibiyle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Teklif talebinde bulunan bir müşteriye teklifi iletmek için ne kadar sürem var?

sigortaliyo.com üzerinden acentelerimizin tekliflerini iletme süresi maksimum 24 saattir. (haftasonu hariç) Ancak müşterilerimiz sigorta teklif taleplerini oluşturduktan sonra ilk 15-30 dakika içinde gelen tekliflerden birini seçme olasılığı, daha geç gelen bir teklifi seçme olasılığından çok daha fazladır.
En fazla 5 acente teklif verdikten sonra teklif talebi sistem tarafından otomatik olarak kapanmaktadır.
sigortaliyo.com olarak, teklif kazanma ihtimalinizi arttırmak için gelen teklif taleplerine mümkün olduğunda çabuk teklif vermenizi öneriyoruz.
--}}